podłoga na balkon

Jaka podłoga na balkon w bloku?

Jaką wykładzinę podłogową zastosować na balkonie? To przede wszystkim kwestia gustu. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przedstawiamy wady i zalety różnych pokryć balkonowych oraz wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę podczas układania. Wybór wykładziny podłogowej na balkon jest przede wszystkim kwestią osobistego gustu. To jak ma wyglądać podłoga na balkonie jest decyzją podobną do tej, gdy zastanawiamy się nad podłogą np. w kuchni.

Co położyć na balkon – podpowiadamy możliwości

Aby ułatwić Ci decyzję, przedstawiamy wszystkie wykładziny balkonowe na balkon wraz z ich zaletami i wadami oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy układaniu podłogi balkonowej.

Klasycznym wyborem są płytki jako podłoga balkonowa. Do wyboru mogą przekonać Cię następujące zalety:

  • szeroka gama kolorów i faktur;
  • gładka powierzchnia, łatwa do czyszczenia;
  • nowoczesny, schludny wygląd.

Podczas układania należy jednak wziąć pod uwagę kilka rzeczy, aby można było cieszyć się tą osłoną balkonową przez długi czas. Podłoga na balkonie układana z płytek za pomocą zaprawy i kleju mają decydującą wadę: pod wpływem warunków atmosferycznych tworzą się drobne pęknięcia, do których wnika woda. Bez względu na to, jak dobrze materiał został ułożony, prędzej czy później stanie się kruchy, a pokrycie odpadnie.

Aranżacja balkonu na ciepłe letnie wieczory

Jaka podłoga na balkon – poradnik

Jeśli zastanawiasz co położyć na balkon w kwestii płytek musisz używać płytek „mrozoodpornych”, kleju i fugi. Same te materiały budowlane są mrozoodporne. Zwykle nie ma to miejsca, gdy przetwarzane są tylko w połączeniu ze sobą. W końcu każdy materiał budowlany ma inne właściwości rozszerzające się, gdy jest ciepło lub zimno. A to ma negatywny wpływ na nasz klimat.

Jeśli więc wybierzesz płytki jako podłogę na balkon, lepiej położyć je na regulowanych cokołach. Musisz również upewnić się, że jest wystarczające nachylenie większe niż dwa procent. Masz również szeroki wybór pod względem faktur, wzorów i rozmiarów.

I jest jeszcze jedna wada płytek na słonecznym balkonie: chociaż kamienne lub kafelkowe okładziny mogą rano nadal być bardzo zimne, w szczególności ciemne podłogi nagrzewają się znacznie w południowym słońcu. Więc jeśli lubisz chodzić boso po balkonie, lepiej będzie z innym pokryciem balkonu. Pomysł na podłogę na balkonie nie może być przypadkowy.