Tonery do drukarek

Tonery do drukarek – przeczytaj kompletny poradnik

Drukarki czy urządzenia wielofunkcyjne oparte na technologii atramentowej są obecnie dostępne bardzo tanio, ale nie są one odpowiednie dla każdego użytkownika. Często zdarza się również tak, że przez dłuższy czas nieużytkowania tusz wysycha.  Ten problem nie występuje w przypadku kolorowej drukarki laserowej, ponieważ tonery do drukarek nie wysychają.

Toner do drukarki – podstawowe informacje, które musisz znać

Wśród zalet drukarek laserowych wymienić można kilka bardzo ważnych aspektów. Przede wszystkim dzięki temu, że tonery do drukarek laserowych mają inną koncepcję niż tusze, wydruk jest staranniejszy i bardziej czytelny. W przeciwieństwie do prostej drukarki atramentowej, kolorowe drukarki laserowe nie drukują kolorowych dokumentów, takich jak zdjęcia, linia po linii, ale w jednym druku.

Dokumenty drukowane na kolorowej drukarce laserowej są znacznie mniej wrażliwe na działanie promieni słonecznych, rozpryskiwania wody, potu i śliny niż dokumenty drukowane na drukarce atramentowej. Dzieje się tak, ponieważ tonery do drukarek posiadają proszek, który jest utrwalany (wypalany) na papierze podczas drukowania w drukarce laserowej.

Tonery oryginalne do drukarek laserowych – przewodnik

Drukarka laserowa drukuje w tej samej jakości, nawet po miesiącach przestoju. Ponieważ toner do drukarki nie jest płynny, nie wysycha. Z drukarką atramentową sytuacja jest zupełnie inna, ponieważ atrament po pewnym czasie wysycha i tym samym zatyka drobne dysze drukarki atramentowej. Można to rozpoznać po paskach lub braku kolorów na wydrukach.

Drukarki laserowe nie potrzebują specjalnego papieru do specjalnych wydruków, ale oferują optymalne rezultaty nawet na zwykłym papierze do kopiowania. Drukarki oparte na technologii atramentowej drukują również listy lub strony internetowe na zwykłym papierze w przyzwoitej jakości, ale jeśli chcesz drukować grafikę lub zdjęcia, potrzebujesz do tego drogiego papieru specjalnego lub fotograficznego.

 

Wiele drukarek laserowych jest również oferowanych ze zintegrowanym modułem. Dzięki temu możliwe jest automatyczne drukowanie dokumentów po obu stronach, a tym samym zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy. Tonery do drukarek laserowych wysychają bardzo szybko na papierze, przez co nie ma możliwości, aby wydruk był rozmazany.